Dunasziget

Dunasziget (historicky slov. Dobrohoštský Ostrov, doslova Dunajský Ostrov) je obec v Maďarsku v Rábsko-mošonsko-šopronskej župe v Mosonmagyaróvárskom obvode.

Je veľa miest, kde nájdete pokoj a skutočný relax, no jedinečné prírodné hodnoty Dunasziget ponúkajú viac:

  • relax - kanoistika s rodinou a priateľmi v prítokovom systéme, ktorý prechádza lesom, môžete zažiť ohromujúcu silu a rozmanitosť prírody.
  • dobrodružstvo - veslovanie v zelenom bludisku alebo bicyklovanie na medziostrovnom priehradnom systéme môže byť súčasťou mnohých jedinečných zážitkov (môžete si vychutnať život bobrov, v lete skákať do vody z pobrežných stromov, vidieť kúpanie byvolov, jeleňov, ochutnať miestny kozí syr, med a pod.), športové zariadenia v obci a okolí môžu poskytnúť aktívny oddych (kanoistika, rybolov, jazda na koni, golf, cyklistika atď.).
  • jedinečnosť - pretože krajina je úžasná, neporovnateľná a rozmanitá a ponúka pohostinnosť a ústretovosť miestnych obyvateľov, kultúrne a turistické prostredie (blízko sú Lipót, Mosonmagyaróvár, Győr, Viedeň a Bratislava).

 

Obec Dunajský ostrov, ktorá bola zlúčená z dvoch samostatných obcí a čiastočného osídlenia, sa vyvinula čiastočne pozdĺž vodných tokov a čiastočne pozdĺž hlavnej dopravnej cesty z roku 1407. Osady, ktoré tvoria Dunajský ostrov (Cikolasziget, Sérfenyősziget, Doborgazsziget) sa zjednotil v jednu obec Dunasziget.

dunasziget-Gyor-Moson-Sopron-megye-magyaroszag